Skip to main content

MICRODERMABRAZE

Zmírňuje a zpomaluje příznaky stárnutí pokožky, způsobené zejména slunečním zářením. Redukuje rozšířené kožní póry, sjednocuje barvu pokožky a propíná ji. To vše bez bolesti, anestezie a časové náročnosti. jde o kombinaci velmi jemného mechanického obrušování pomocí speciálních sterilních mikrokrystalů nebo diamantových koncovek za současného působení vakua. Diamantová mikrodermabraze má detoxikacní a liftingový efekt.

Určena pro lidi, kteří chtějí dosáhnout co nejlepších výsledků v krátkém čase. Populární, "nekrvavý" způsob ošetření několika vrstev pokožky, aby se dosáhlo požadovaného výsledku. Výsledkem je čistá, hladká a obnovená pleť a zlepšení jejího barevného tónu a pružnosti. Mikrodermabraze účinně odstraňuje skvrny, zjemňuje vrásky, stahuje póry, redukuje strie, jizvy.. Umožňuje postupné a plně dle individuální potřeby řízené obrušování kůže až na požadovanou úroveň. Odstranění povrchových vrstev pokožky stimuluje produkci kolagenu a elastinu, urychluje přirozené procesy formování nové tkáně. Po ošetření je pokožka hladší, jasnější a pružnější. Výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření. Kromě toho, mikrodermabraze redukuje i hluboké vrásky, redukuje jizvy a minimalizuje póry a snižuje jakékoli zabarvení.

Jak funguje mikrodermabraze

Mikrokrystalky nebo diamantové koncovky odstraňují velmi jemně a šetrně mikrovrstvičky odumřelých buněk z vrchní vrstvy pokožky - epidermis. Tím podporují zvýšenou buněčnou obnovu, oživují a regenerují povrch pokožky. V neposlední řadě výrazně zkvalitňují průchodnost kůže pro další aplikované vyživující či léčebné lokální prostředky.

Hlavní účinky mikrodermabraz
 • zjemňuje reliéf kůže
 • sjednocuje barvu
 • redukuje povrchové pigmentace
 • čistí a stahuje rozšířené póry
 • redukuje strie

Pro dosažení maximální účinnosti této metody je doporučeno absolvovat 6 až 10 zákroků. Ošetření je vhodné pro obličej, krk, dekolt, hřbety rukou a lokty.
Působení vakua zlepšuje lymfatickou drenáž ošetřované oblasti. To vede zejména v obličeji k potlačení ranních otoků - hlavně u očních víček, stimulaci krevního oběhu a detoxikaci pokožky.

Cílem mikrodermabraze je dosáhnout hladší, jasnější a rovnoměrnější barvy pleti. Lidé často požadují mikrodermabrazi, pokud trpí nerovnoměrným odstínem kůže, nerovnoměrnou strukturou pokožky, skvrnami způsobenými věkem, tmavými skvrnami, které se mohou tvořit po vyčištění akné. Mikrodermabraze také viditelně zlepšuje jizvy. Dermatologové mohou použít mikrodermabrazi ke zlepšení výsledků produktů proti stárnutí nebo bělení pokožky. Postup může pomoci těmto produktům proniknout do pokožky.


  • probere motivaci k mikrodermabrazi
  • zhodnotíme zdravotní stav a kontraindikace k danému ošetření
  • zjišťuje některé dědičné zátěže k vašemu estetickému problému
  • nabídne Vám ten nejvhodnější postup řešení estetického problému, individuálně, dle potřeb a požadavků

 • Asi týden před léčbou se vyhněte slunečnímu záření a opalovacím krémům. Může Vám být také doporučeno přestat používat některou kosmetiku přibližně tři dny před léčbou. Obecně se jedná o exfoliační krémy a masky. Před zahájením procedury odstraňte veškerý make-up a očistěte si obličej.

 • Nejprve je vaše pleť důkladně odlíčena, poté přichází na řadu mechanický peeling přístrojem s různými nástavci, a hned poté masáž obličeje, krku a dekoltu (podle toho, co zrovna podstupujete). Existuje několik různých způsobů, jak postup provést, na základě konkrétního použitého zařízení. Přístroj s diamantovým hrotem je navržen tak, aby jemně odlupoval odumřelé buňky v pokožce. Zároveň je okamžitě odsaje. Takové ošetření se nazývá diamantová dermabraze. Hloubku oděru může ovlivnit tlak vyvíjený na násadec a také doba zákroku. Tento typ mikrodermabrazního aplikátoru se obecně používá v citlivějších oblastech obličeje, například v blízkosti očí. Krystalická mikrodermabraze používá nástavec s krystaly, které se třou o vnější vrstvu pokožky a jemně ji mechanicky obrušují. Stejně jako nástavec s diamantovým hrotem jsou mrtvé kožní buňky ihned odsávány. Existují různé typy krystalů, které lze použít, zahrnují oxid hlinitý a hydrogenuhličitan sodný. Hydradermabraze je novější metoda a probíhá formou přístrojové vakuové abraze, tedy odstranění odumřelých kožních buněk a nečistot pomocí podtlaku. Celý proces stimuluje produkci kolagenu a maximalizuje průtok krve do pokožky. Při zákroku se přejíždí po obličeji speciálním nástavcem, který vždy mírně vsaje pokožku a s ní i nečistoty z jejího povrchu. Následně je aplikováno hydratační a ošetřující sérum.

 • Po mikrodermabrazi nejste nijak omezeni. Měli byste být schopni okamžitě pokračovat ve svých každodenních činnostech. Udržujte svou pokožku hydratovanou a používejte výrobky pro péči o pleť doporučené Vaším lékařem. Nepoužívejte topické léky na akné alespoň jeden den po léčbě. Je nesmírně důležité chránit pokožku opalovacím krémem. Během několika týdnů po ošetření může být vaše pokožka citlivější na slunce. Můžete očekávat, že hned po zákroku uvidíte znatelné výsledky. Počet potřebných relací mikrodermabraze bude záviset na závažnosti Vašich problémů a na Vašich očekáváních. Váš lékař pravděpodobně navrhne plán počátečního počtu relací i pravidelných udržovacích ošetření.

  Většina lidí po mikrodermabrazi nepotřebuje dlouhý čas na zotavení. Pokud se u člověka objeví nežádoucí účinky, mají tendenci zmizet po několika dnech. U většiny lidí se pokožka během týdne dostatečně zotaví pro další mikrodermabrazivní sezení. 

 • Výsledky mikrodermabraze jsou efektivní, působí na pleť také velmi relaxačním účinkem, a proto, pokud budete tento zákrok podstupovat častěji, Vaše pleť by měla být hladší a pokud trpíte akné, po tomto zákroku by měly tyto problémy vymizet. Různé skvrny vzniklé od slunce, drobné jizvičky a jiné vady by měly být spolehlivě redukovány. Někdy je mikrodermabraze také doporučována jako léčebná metoda chronického akné. Pleť by měla být po proceduře odolnější vůči vnějším vlivům prostředí, které na ni denně působí a měla by zpomalit stárnutí. V podstatě jde o účinné, hloubkové vyčištění pleti. 

  Ačkoli je výsledek patrný ihned po absolvování prvního sezení, předpokládá se, že toto sezení nebude jediné a zákrok podstoupíte vícekrát. Počet aplikací je individuální a záleží na zdravotním stavu klienta. Obvykle to vyžaduje sérii sezení, během nichž se odstraní vrchní vrstva kůže. Mnoho lidí používá mikrodermabrazi ke snížení viditelných účinků stárnutí nebo k odstranění skvrn po akné. 

 • celý obličej - od 800,- 

  krk, dekolt - od 1200,-

  ruce - od 1500,-