Skip to main content

LÉČBA CELULITIDY

Celulitida neboli "pomerančová kůže" trápí převážně ženy a problémy s ní mohou mít jak ženy silnější, tak i ty štíhlé a sportovně založené. Na vzniku celulitidy se totiž, spíše než nadváha, podílí dědičnost, nezdravý životní styl, hormonální změny, sedavé zaměstnání a u žen jejich specifická struktura podkoží. Celulitida se objevuje zejména na stehnech, břichu, nebo na hýždích, výjimkou nejsou ani paže.


Jakou rozlišujeme celulitidu?
 • VODOVOU CELULITIDU:

  Při vodové celulitidě tělo nadměrně zadržuje vodu. Často trápí i velmi štíhlé ženy. Důvodem může být nasazení hormonální antikoncepce nebo jen hormonální výkyvy např. při onemocnění štítné žlázy. Oproti tukové celulitidě není bolestivá na dotek.

 • TUKOVOU CELULTIDU:

  Tuková celulitida souvisí s nadváhou. Pod pružnou pokožkou se tukové buňky zvětšují, tlačí na cévy a zhoršují prokrvení kůže. Výsledkem je tvorba zatvrdlých hrbolků, které mohou být  bolestivé na dotek.

celulitida má několik stupňů

Celulitida není stav, který vznikne ze dne na den. Rozvíjí se pomalu a dlouhodobě. Nejprve je třeba zjistit, v jakém stádiu se právě nacházíme. Čím dříve začnete s péčí o vaše problémové partie, tím efektivnější bude výsledek. 

 • Při pohled nejsou dolíčky viditelné. Zaznamenáme je až při jednoduchém, tzv. štípacím testu, při kterém přitlačíme kůži dlaní směrem dolů.

 • První nerovnosti jsou již vidět pohledem, aniž bychom museli kůži stlačovat. Nejprve se objeví na vnější straně stehen a vyniknou při sezení nebo zatnutí svalů. Vidět jsou také ve stoje v ostrém osvětlení.

 • Dolíčky jsou vidět vždy. Nezáleží na napnutí svalstva ani nasvícení kůže. Může docházet k tuhnutí a ztluštění vazivových vláken v podkoží.

 • Na postižených místech jsou vidět hrubé nerovnosti, tkáň je zatuhlá, hrbolatá, dochází k městnání lymfy. V tomto stádiu se objevuje bolestivost postižených míst. Hrozí i snížené prokrvování končetin a poruchy nervového zásobení postižených oblastí. V tomto stupni jsou již poškození nevratná.

Celulitida a lymfatický systém

Lymfatický systém je jedním z dvou hlavních detoxikačních center a je přítomen ve všech částech organismu. Lymfatický systém tvoří lymfatické cévy, lymfatické uzliny a lymfa. Lymfa proudí přes lymfatické cévy a "sbírá" škodlivé látky, přebytečné tuky z těla.

Pokud lymfatický systém nepracuje správně, nebo je zpomalen tok lymfy, nedokáže odvádět z těla škodlivé látky a přebytečné tuky a ty se usazují v podkožní tkáni a vytvářejí tzv. "celulitidní hrbolky".


jaké ošetření používáme?

Vzhledem k tomu, že neznáme přesný průběh vzniku celulitidy, ovlivňujeme  léčbou pouze vzhled.  Rozsah však můžeme mít pod kontrolou  a zmírňovat  její projevy. Jednotlivá ošetření působí na tukovou tkáň, aktivitu lymfatického oběhu a tvorbu kolagenu, který navrací pokožce  pevnost a vyrovnává povrch.

 • Mezoterapie vybranými  roztoky patří k nejúčinnějším možnostem v léčbě celulitidy.  Složení se volí dle typu a rozsahu celulitidy idividuálně.

  Mezokoktejly obsahují  především lipolytické roztoky  k rozpuštění a odplavení  tukových buněk (fosfatidylcholin, cholin), enzymy s obsahem hyázy k uvolnění  ztuhlého vaziva obkružujícího  tuky a další pomocné ingredienceCílem je  zlepšení prokrvení a odtoku lymfy, aktivace kolagenu a snížení množství tuku v buňkách.

 • Ultrazvukové  ošetření celulitidy funguje na principu rozpouštění tukových buněk a ztuhlé pojivové tkáně v místech, kde vytváří na pokožce hrboly a vklesliny spojené s celulitidou. Zvýšená teplota podporuje zkrácení a zesílení  zvlněných  kolagenních vláken v dermis  za současného  vypínání  povrchu.

 • Důležitou součástí léčby celulitidy je zprůchodnění a pročištění lymfatického systému. Lymfa odvádí z těla škodlivé odpadní látky, které se jinak hromadí v podkoží a spolu se zapouzdřenými tukovými buňkami  výrazně podporují  rozvoj  celulitidy. To doporučujeme zahájit 2 měsíce před fyzickým ošetřením konkrétních míst. Kromě možnosti podstoupit kůru ručních lymfatických masáží, doporučujeme pití  Antilipidového čaje, který čistí nejen lymfatický systém, ale i krev.

   


 • Při léčbě celulitidy se musíme zaměřit na odstranění přebytečné vrstvy podkožního tuku, posilnění vazivové tkáně a také prokrvení pokožky. Základem úspěchu při odstranění celulitidy nebo alespoň jejímu zmírnění je vyvážená strava. Je vhodné dbát na vyvážený přísun a výdej energie.

 • K faktorům, které přispívají ke zhoršení  celulitidy patří  nadváha a časté kolísání hmotnosti, nevhodný  pitný režim, překyselení organizmu, dlouhé stání nebo sezení, cestování, upnuté oblečení …vše, co nějakým způsobem zatěžuje a narušuje krevní a lymfatický oběh.

 • Vznik celulitidy je dlouhodobý proces. Léčbou lze zmírnit její rozsah a mít projevy pod kontrolou.  Je potřeba vzít na vědomí, že vzhledem k tomu, že celulitida postihuje prakticky všechny ženy, není možné se celulitidě úplně vyhnout a v nějaké míře se u téměř  každé ženy v různém rozsahu objeví.

 • elektroporací dle rozsahu a množství použitého séra od - 2000,-

  léčba je projekt na min 5 sezení, doporučujeme nastavit další doplňkový projek pro zprůchodnění lymfatického systému

  cenu za celou kůru vám sdělíme po konzultaci