Skip to main content

ODSTRANĚNÍ TETOVÁNÍ

Při ošetření proniká laserový paprsek svrchními vrstvami kůže do tetovacího inkoustu, který selektivně absorbuje vzniklou tepelnou energii. Vlivem jejího působení se inkoust rozbije na tisíce mikročásteček, se kterými si následně poradí imunitní systém. Během několika týdnů je vyloučí z těla ven. Díky tomuto postupu je laserové odstranění tetování velmi efektivní a nedochází při něm k popálení nebo jakémukoliv dalšímu poškození okolní kůže.

Pro odstranění tetování je zapotřebí ošetření podstoupit vícekrát. Počet opakování je individuální a závisí na umístění, velikosti, hloubce a barvě tetování. Interval mezi jednotlivými ošetřeními by se měl pohybovat mezi 6 a 8 týdny, aby tělo vyloučilo maximum rozbitých mikročástic. 


jak pracuje náš laser?

Náš laser pracuje rychleji a jeho kratší puls drobí částice jemněji a umožňuje tak imunitním buňkám je snadněji odstranit.

Laserový přístroj je vysoce účinný na různé typy pleti a obsahuje nejnovější technologii odstraňování pigmentů, zároveň bez drsného vlivu na pokožku, ideální pro léčbu široké škály kožních problémů.

Provádí různá ošetření tetování a odstraňování pigmentací, jako je odstranění tetování obočí, odstranění hyperpigmentací, pravidelné odstraňování tetování, ale i stařeckých skvrn. Provádí také ošetření karbonovým peelingem, což je revoluční laserová procedura určená pro problematickou pleť a ucpané póry, kde za pomoci tepelné energie laseru uhlík proniká do dermis, stimuluje kožní buňky, opravuje a čistí póry.

lze odstranit jakékoli tetování?
 • Závisí na kvalitě inkoustu a preciznosti provedení tetování. Profesionální tetování bývají zpravidla obtížněji odstranitelná než ta amatérská. Profesionální tatéři totiž používají kvalitnější inkoust a aplikují jej do větší hloubky. Takové tetování je na odstranění náročnější. Druhou komplikací jsou barvy jiné než černá, šedá a tmavě modrá. Různé barvy totiž absorbují různé vlnové délky světla. Mnohem náročnější na odstranění je červená, nebo bílá barva.
 • Roli při odstranění tetování laserem hraje také typ použitého inkoustu, hloubka jeho uložení a kvalita imunitního systému. V neposlední řadě je směrodatný také barevný tón kůže. Snadněji se tetování odstraňuje ze světlé kůže.
 • Tetování, které máte na kůži delší dobu, půjde odstranit snadněji. Je to kvůli tomu, že starší inkoust lépe reaguje na energii laserového paprsku než inkoust čerstvý.

  • akutní virové a bakteriální onemocnění
  • opálení pleť vystavovaná slunci 3 až 4 týdny před zákrokem
  • přestaňte kouřit alespoň 2 týdny před laserovým ošetřením
  • přestaňte užívat vitamín E, aspirin a další léky a doplňky, které mohou zpomalit hojení
  • přestaňte na 2 až 4 týdny používat produkty péče o pleť, které obsahují retinoid nebo kyselinu glykolovou
  • vyhněte se slunci, soláriu nebo slunečnímu záření
  • nepoužívejte samoopalovaí krémy dva týdny před
  • produkty s vitamínem A (retinol, isotretionin a podobně) - Předchozí použití solí zlata k léčbě revmatoidní artritidy (může vést k modrošedému odbarvení oblasti, která je léčena laserem)
  • přípravky, které významně ovlivňují funkci jater (vysoké dávky paracetamolu - nad 4 gramy, NSAID, antibiotika, fenothiazin a podobně)
 • Obvykle se můžete setkat se začervenáním, lehkým otokem nebo vznikem drobných puchýřků. Všechny tyto příznaky odezní do týdne nebo dvou po zákroku.

 • Bolest je závislá na individuálním prahu bolesti každého klienta. Pro někoho je bolest až nesnesitelná a někdo ji téměř nevnímá. Pokud víte, že bolest hůře snášíte, naneseme vám před zákrokem znecitlivující krém. V jeho průběhu vám budeme ošetřovanou oblast chladit ledem.

  • ideálním obdobím na odstraňování tetování jsou měcíce od září do března
  • nejméně 2 měsíce před dovolenou u moře
 • Rekonvalescence je po laserovém odstranění tetování velmi krátká. Po dobu 5-7 dní se vám bude postupně odlupovat kůže v místě ošetření. K úplnému zahojení dojde za 7-21 dní. Během této doby vám doporučujeme používat lehký hydratační krém a nevystavovat kůži slunci. Vyhněte se návštěvě bazénu a sauny, zvýšené fyzické aktivitě spojení se silným pocením a také konzumaci alkoholu. Po dobu jednoho týdne od zákroku nepoužívejte kosmetiku s obsahem alkoholu. Až půl roku od ošetření chraňte ošetřené místo krémem s vysokým ochranným faktorem, ideálně SPF 50+.

 • pudrové obočí  2500,-

  kontura rtů 1990,-

  celé rty  3900,-

  horní oční linky  3900,-

  část horních linek 1900,-

  spodní oční linky 3500,-

  tetování od 3000,-