Skip to main content

ODSTRANĚNÍ ČERVENÝCH ŽILEK

Odstranění červených žilek pomocí laseru je neinvazivní ošetření, které lze využít k odstranění popraskaných kapilár jež mívají červenou, lehce nafialovělou nebo modrou barvu. Mohou nás trápit nejen na obličeji, ale i stehnech, pod koleny, na lýtkách, v okolí kotníků i nártech. Naším laserem odstraníme i pavoučkovité névy a malé hemangiomy.

 


jaký je princip ošetření?

K odstranění červených žilek dochází díky působení laserového paprsku, který k ní proniká a způsobí rozpuštění žilky. To se projeví viditelně ihned po ošetření, kdy žilka působí, jako by se žilka jemně rozpila. O její následné vstřebání se postará lymfatický systém během dalších několika týdnů. 

Při zákroku nedochází k poškození ostatních tkání, protože paprsek působí pouze na krevní barvivo hemoglobinu. 

Ošetření můžete vnímat jako lehké štipkání, vznikající díky přeměně laserového paprsku na tepelnou energii, která působí na "rozpad" cévky.


jak vznikají žilky?

Vznik žilek je ovlivňován mnohými faktory. Ty jsou dané genetickými dispozicemi, životním stylem, hormonálními změnami i nemocemi. Kromě toho, že jejich vznik působí neesteticky, mohou být i předzvěstí počínající rosacei. Proto je vhodné jim věnovat pozornost a péči.

jak předcházet jejich vzniku?

Někdy není možné všemu předejít a zabránit. Nicméně i v tomto případě platí, že pohyb a správný životní styl mohou pomoci oběhovému systému udržet jej dlouhodobě v dobré kondici. Jako další pomoc je vhodné užívat přípravky, které posilují stěny cév. To můžete konzultovat se svým lékařem, nebo si nechat doporučit přírodní doplňky, nebo produkty čínské medicíny.


 • ošetření je zakázané v případech

  • zhoubného onemocnění
  • užívání fotosenzitivních léků
  • použití antikoagulancií a koagulopatie
  • chronická somatická onemocnění

  relativní kontraindikace

  • infekční a zánětlivé nemoci
  • těhotenství, kojení
  • opálená pokožka a pobyt 6 týdnů před na slunci
  • užívání aspirinu, ibuprofenu a další antirevmatické léky 7 dní před ošetřením (zabrání se vzniku modřinek)
  • alkoholické nápoje
  • používání krémů s retinolem a kyselinou glykolovou
  • 2 týdny před léčbou přestat užívatvitamin E, ženšen, česnek nebo echinaceu
  • týden po chemickém peelingu
  • užívání vysokých dávek vit C

 • Příprva na odstranění červených žilek nevyžaduje žádnou zvláštní pozornost, kromě dobrého načasování vzhledem ke kontraindikacím. Proto si vše dobře projděte a přizpůsobte termín ošetření vašemu harmonogramu dovolených a pobytu na slunci. Zkontrolujte také užívání léků nebo potravinových doplňků. Ošetření bude o to účinější a předejdeme tak vzniku v vedlejších účinků.

 • Pleť si před ošetřením očistíme, pak teprve přistoupíme k samotnému zákroku. Každá žilka se ošetřuje pouze jednou, takže postutupujeme systematicky po částech. Jemné štipkání nebo pocit tepla většinou rychle odezní. Pokud jsou ošetřované větší plochy, třeba jako celá stehna nebo lýtka, je možné je po ošetření namazat chladivým gelem, nebo rozdělit ošetření do několika sezení. Většinou ale za chvilku ani nevíte, že se na pleti něco dělo. 

 • Po ošetření je možné použít speciální chladivé krémy, pro zklidnění pocitu štípání, nebo mírného zarudnutí pleti. 

  Během dvou týdnů po ošetření je bezpodmínečně nutné chránit pokožku před sluncem a soláriem, aby se zabránilo hyperpigmentaci a spálení.

  SPF 50 pomáhá předcházet vzniku volných radikálů v důsledku vystavení UV záření.  Po ošetření se může objevit mírné až středně silné zarudnutí připomínající spáleniny od slunce. Můžete použít studený obklad a chladivý gel po opalování; na bázi pečlivě vybraných složek, které zklidňují a rehydratují pokožku po opalování s příjemným chladivým efektem

   

 • Při zákroku dochází k tepelnému "rozpuštění" žilky, ale ne k jejímu odstanění. To trvá lymfatickému systému asi měsíc, než rozpuštěné žilky zcela vstřebá. Výsledek lze posoudit po 4 - 5 týdnech. 

  Protože jsou žilky různě silné a v různé hloubce, dochází k tomu, že se odstraní jen jejich určité množství, které bylo stejné povahy. Proto je někdy důležité ošetření opakovat při jiné intenzitě nastavení laseru tak, aby působilo v dalších vrstvách. 

  K finálnímu odstranění všech viditelných žilek je za potřebí minimálně 1 až 3 sezení. 

 • Zákrok se nedoporučuje provádět na opálené kůži, takže alespoň 6 týdnů od aktivnho slunění. Po ošetření hrozí vznik pigmentových skvrn. Proto doporučujeme odstranění červených žilek  podstoupit od podzimu do jara. Vyhnout se plánování temínu na období 4 týdnů před odjezdem na dovolenou k moři nebo do hor, kde bude ošetřeovaná oblast vystavovaná slunci. 

 • Oblasti ošetřené laserem mohou na několik hodin zčervenat a mírně otéct, ne však déle než 2 dny. Někdy mohou menší oblasti kůže zfialovět nebo zmodrat, jako modřiny, ale tato barva do týdne zmizí. Pokožka může být pokryta make-upem 24 hodin po ošetření. Během příštího měsíce je přísně zakázáno vystavovat se slunci a pro prevenci hyperpigmentace je vyžadováno použití SPF 50

 • žilky na nose - od 1500,-

  nos a tváře - od 2500,-

  další ošetření dle rozsahu - od 2500,-

  nohy lýtka - od 5000,-

  nohy celé - od 8000,-

  do 10 pulsů          800,-
  do 20 pulsů          1500,- 
  nad 200 pulsů      30 Kč/puls
  od 101 - 200 pulsů      40 Kč/puls
  od 21-100 pulsů      50 Kč/puls